Gra „Azul” jest nietypową planszówką, ponieważ jej konceptem jest sztuka i układanie ozdobnych płytek. Kiedyś tymi niezwykłymi, kolorowymi elementami zachwycili się Portugalczycy, teraz można samemu poczuć się niczym prawdziwy wizjoner piękna. Uspokajająca i mało stresująca zabawa, która świetnie nadaje się na relaks oraz nie wymaga od graczy wycieńczającego pościgu za wygraną.
Gra „Azul” – dla kogo
Producent zaznacza, że dolną granicą wiekową uczestników jest 8 lat. Powoduje to, że możliwości grania w nią jest bardzo wiele. Ten wiek wydaje się adekwatny, gdyż proste zasady oraz łatwość, z jaką można wejść w zabawę powoduje, że takie dzieci dadzą sobie świetnie radę. Do tego produkt rozwija wrażliwość na piękno czy sztukę i zachęca do kreatywności.
Zobacz: Gra „Capital”
„Azul” świetnie nadaje się na familijne spotkania, kiedy łączą się pokolenia i jest czas na to, aby wspólnie porobić ciekawe rzeczy. Do tego nudne chwile weekend czy wakacyjne wieczory również miną bardzo przyjemnie. Dorośli gracze też nie powinni narzekać, ponieważ dzięki temu, że zawsze można inaczej układać płytki, nigdy się nie znudzi, a za to za każdym razem jest pole do eksperymentów. I to nie tylko artystyczne dusze czy zakochani w pięknie wrażliwcy wciągną się w tę zabawę. Jest super opcją na spotkania towarzyskie w różnorodnym gronie.
Gra „Azul”- opis i zasady
Zabawa polega na zdobyciu punktów poprzez kolekcjonowanie dekoracyjnych płytek na swojej planszy gracza. Podczas rozgrywki toczą się rundy i wówczas uczestnicy mogą zaopatrzyć się w te elementy u dostawców. W odpowiednim momencie zebrane i zmagazynowane płytki przenosi się na ścianę pałacu i podlicza zebrane punkty, zaś wygrywa ten, kto ma ich najwięcej. Może wydawać się to łatwe, jednak jak w każdej takiej planszówce, trzeba postarać się o zwycięstwo. Inni uczestnicy także mają ochotę wygrać, więc podczas wybierania i magazynowania kafelek, dobrze jest mieć plan i przemyśleć kolejne ruchy. Każdy gracz dba o swoją planszę i chce, aby miała jak najlepsze płytki. Do tego trzeba uważać na innych, ponieważ istnieje możliwość, że jakieś nasze kafelki zostaną przez nich przechwycone.
Gra „Azul” – zwartość pudełka
Oryginalnie pudełko od producenta zawiera:
-
4 plansze graczy
-
1 lniany woreczek
-
9 żetonów warsztatów
-
1 instrukcja
-
1 żeton gracza rozpoczynającego
-
4 znaczniki punktacji
-
100 żywicznych płytek
Gra „Azul” – opinie i dlaczego wartości
Planszówka warta jest uwagi z kilku powodów. Jednym z nich są proste zasady i łatwość, z jaką mogą w nią wejść nowi uczestnicy i osoby, które mało grywają w podobne rzeczy. Brak skomplikowanych reguł powoduje, że również dzieci świetnie dadzą sobie radę i to te młodsze niż wspomniane osiem lat. Mimo, że jest łatwa, to jednak nie jest nie należy myśleć, że nie wciąga lub nudzi. Dużo osób, które raz posmakowały tego produktu, wracają do niego chętnie. Proste zasady to szansa, aby rozegrać partyjkę z tymi, którzy nie są obeznani w temacie planszówek.
Inny istotnym wątkiem i zaletą jest wykonanie i estetyka gry. Jest naprawdę pięknie wykonana. Wszystkie elementy tworzą spójną całość, a tym samym zachęcają do uczestnictwa. Kafelki, plansze i inne części powodują, że gracz czuje się niczym artysta układający kreatywne obrazki. Szczególną uwagę przykuwają właśnie płytki, są zrobione bardzo szczegółowe i robią wrażenie tymi detalami. Esteci powinni być nią zachwyceni.
Zobacz: Gry dla seniorów na prezent
Gra jest produktem, który świetnie nadaje się na prezent już dla dzieci. Dzięki jasnym i łatwym zasadom, niemal każdy sobie z nią poradzi bez konieczności pomocy osoby zaznajomionej z grami tego typu. Można dać ją jako główny podarek lub dodatek do czegoś większego, ale zawsze przyniesie wiele dobrej zabawy, lecz również szczwanego kombinowania. Wszelkie familijne czy przyjacielskie spotkania, przy tej planszówce, staną się źródłem masy anegdot i wspaniałych wspomnień. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ jej koncept wyróżnia „Azul” spośród innych tytułów.